Colegiul Antreprenorilor

Colegiul Antreprenorilor este o platforma de antreprenoriat construita ca parte a proiectului “ELAN -Elevi Antreprenori” propus de Asociatia Ai Carte in cadrul “Fondului pentru un viitor mai bun in comunitati” finantat de LIDL, coordonat de Federatia Fundatiile Comunitare din Romania si implementat in Ploiesti de Fundatia Comunitara Prahova.

Proiectul se adreseaza elevilor si studentilor care locuiesc sau studiaza in Ploiesti facilitandu-le acestora imbunatatirea abilitatilor antreprenoriale prin intermediul a 16 module care includ suport de curs in format text si video, studii de caz prezentate de antreprenori din Ploiesti si exercitii pentru constructia unei firme reale.

Scopul platformei este sa ii sprijine pe cursanti sa isi creeze si structureze o idee de afacere, in asa fel incat in viitor sa poata lansa o afacere reala.

Invata la Colegiul Antreprenorilor

Vrei sa stii ce inseamna sa poti lansa o afacere in lumea reala?

Sponsorii proiectului

Platforma de antreprenoriat construita ca parte a proiectului “ELAN -Elevi Antreprenori”